top of page

Я инвалід ІІ групи загального захворювання. Чи маю я право отримати ліки за зниженими цінами?

 

 Згідно постанови Кабінету міністрів України від 17.08.1998р. № 1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань" інвалідам І та ІІ групи загального захворювання при амбулаторному лікуванні лікарські засоби відпускаються з оплатою 50 % від їх вартості. Отримати ліки можна в аптеці "Ліки" за рецептом, який випише сімейний лікар. Зверніться до свого сімейного лікаря!

Врач-консультант обласной больницы назначил моему отцу введение капельницы. Можем ли мы получить такое лечение у семейного врача?

 

 У кожній амбулаторії Центру працює денний стаціонар, в якому хворий може отримати комплексне медикаментозне лікування, в тому числі внутрішньовенні інфузії, фізіотерапевтичне лікування, інгаляції та інше. Лікування проводиться в часи роботи амбулаторії з 8-00 до 18-00. Хворі, що потребують цілодобового лікування та спостереження направляються в стаціонарні відділення.

Дякуємо за запитання!

Чи можуть батьки відмовитися від проходження їхніми дітьми профілактичного щеплення?

 

 Вакцинація в Україні регулюється законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб». Стаття 12 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» говорить, що профілактичні щеплення проводяться після медичного огляду особи в разі відсутності у неї відповідних медичних протипоказань. Щеплення є видом медичної допомоги, від якої можна відмовитися (ст. 284 Цивільного кодексу України). Відповідно до статті 42 ЗУ „Основи законодавства України про охорону здоров'я" ризиковані профілактичні методи можливі лише у разі згоди особи, яка попередньо проінформована про можливі наслідки застосування цих методів. Крім того стаття 43 цього ж Закону підтверджує право особи на добровільну відмову від проведення щеплень. Батьки складають письмову заяву і залишають її у лікаря. Як що  відмова оформляється при надходженні в  дитсадок або школу, то необхідно копію відмови вручити  керівникові установи, а також іншим особам, які можуть приймати яку-небудь участь у передбачуваній вакцинації: шкільній медсестрі, учителеві й т.д. , а саму дитину - проінструктувати відповідним чином.

Але необхідно завжди пам‘ятати, що при проведенні щеплень виникає мінімальний ризик розвитку післявакцинальної реакції або ускладнення, в порівнянні з тяжким перебігом інфекційної хвороби та ризиком виникнення ускладнень.

 

Скажіть будь ласка, як можна захистити себе і свою сім'ю від ризику захворіти в цей сезон грипом? Адже, якщо вірити ЗМІ, цього року верб початку наступного року у нас в Україні лютуватимуть чотири види вірусів грипу?

 

 З метою ефективної протидії поширенню грипу та ГРВІ серед населення України та координації діяльності органів виконавчої влади, підприємств, організацій, установ з питань проведення профілактичних заходів Першим заступником головного державного санітарного лікаря України видано Постанову від 22.09.2014 № 13 «Про забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій». Згідно цієй постанови керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності необхідно розглянути питання щодо своєчасного проведення профілактичних щеплень та засобів неспецифічної профілактики грипу та ГРВІ серед працівників, у т. ч. військовослужбовців; організувати роботу в осінньо-зимовий період 2014-2015 років щодо дотримання необхідного температурного режиму та забезпечення працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву та прийому їжі; проводити необхідні протиепідемічні заходи у разі ускладнення епідемічної ситуації.

Для запобігання виникнення та поширення гострих респіраторних вірусних захворювань лікарі "КНП "Новомосковський МЦ ПМСД" рекомендує:

- уникати переохолодження;

- частіше провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання;

- дотримуватись правил особистої гігієни: часто мити руки з милом ;

- не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- дотримуватись правил «кашльового етикету»: прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- уникати контакту з особами, що мають прояви респіраторного захворювання;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

 

Але, найбільш дієвим та ефективним профілактичним засобом проти грипу є вакцинація. Згідно рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), належний рівень охоплення щепленнями проти грипу - не менше ніж 75% серед груп медичного та професійного ризику, до яких відносяться медичні працівники, військовослужбовці, працівники дошкільних, середніх та інших навчальних закладів, інтернатів, трудові колективи підприємств, установ, організацій, особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особи віком понад 60 років та інші. Вакцинація для профілактики грипу рекомендована Національним календарем щеплень та входить до розділу «рекомендовані щеплення», особливо серед груп ризику, до яких відносяться також:

- Особи, які доглядають за хворими на грип  удома;

- Діти з 6-ти місячного віку;

- Жінки, які, ймовірно, на момент епідемії будуть вагітні;

- Вагітні.

Щеплення проти грипу краще проводити в перед епідемічний період (в жовтні – листопаді) до початку підйому захворюваності на грип та ГРВІ. Але можна і в епідемічний період.

За прогнозами ВООЗ  у поточному епідемічному сезоні 2014 - 2015 років на території України прогнозується одночасна циркуляція вірусів грипу А(Н3N2), подібного до штаму A /Техас/50/2012(Н3N2); А(H1N1) подібний до A /California/7/2009 (H1N1) pdm09, а також нового для України вірусу грипу, подібного до штаму B / Massachusetts/2/2012 (лінія Ямагата).

Усі зазначені штами ввійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу для країн Північної півкулі на сезон 2014 – 2015 років.

 Вакцини вже виготовлено світовими виробниками і частина з них вже надійшла до України та проходить перевірку якості та відповідності складовим частинам у Фармкомітеті, і вже скоро з’являться в аптеках. Після придбання, вакцину можна транспортувати у сумці-холодильнику, зберігати у холодильнику, але бажано дома її не зберігати, також, рекомендуємо процедуру щеплення не робити в домашніх умовах, а звертатися до медичних установ.

Провести щеплення та захистити себе та своїх близьких можна у амбулаторіях  КНП "Новомосковський МЦ ПМСД" .

Ті, хто отримали щеплення, як мінімум на 80 відсотків уже захищенні, не захворівають грипом і навіть ті 20 відсотків, які захворіють переносять це в легшій формі без ускладнень, тобто альтернативи щепленню немає.

Please reload

 

 

      Шановні жителі міста!

 

Якщо Ви маєте питання, надсилайте їх на нашу електронну адресу novcentrpmsd@ukr.net. І Ви обов'язково отримаєте відповідь!

 

bottom of page